Radomski klub miłośników samochodów terenowych

Ogólnopolska Terenowa Integracja „Dla choinki”

Klub Miłośników Samochodów Terenowych 4X4 Radom już po raz drugi przyłączył się do Ogólnopolskiej Terenowej Integracji „Dla Choinki” 2011

Integracja Dla choinki to akcja charytatywna środowiska off-road w całej Polsce. W ciągu jednego dnia, w naszym kraju odbywają się imprezy terenowe. Ich celem jest zbiórka środków na wspieranie domów dziecka, domów opieki społecznej, lub domów samotnej matki.

16 grudnia odwiedziliśmy Dom Dziecka przy ul. Kolberga i przekazaliśmy prezenty do choinkę, które kupiliśmy ze środków zebranych podczas OTI 2011. Kupiliśmy m.in. zmywarkę, trzy mini wieże Sony, trochę sprzętu AGD, sprzęt i zabawki sportowe oraz gry komputerowe. WESOŁYCH ŚWIĄT DZIECIAKI – HO – HO – HO … CZU-WAY 😉

Impreza ma charakter spotkania rodzinnego połączonego z rajdem terenowym.

W sobotę 3 grudnia od samego rana na torze off-road na Koniówce, organizatorzy krzątali się jak w ukropie. Jedni wieszali pieczątki, inni wyznaczali trasę przejazdu wprowadzając ostatnie poprawki, następni przygotowywali konkurencje dla dzieci a jeszcze inni przywieżli dzieci z domu dziecka przy ulicy Kolberga w Radomiu.

O godzinie 9.00 oficjalnie rozpoczęto imprezę. Na radomskim torze zjawiło się ponad 20 załóg z Radomia i okolic (były także załogi z Warszawy, Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego). Do tego kilkanaście aut organizatorów, któży jak jeden mąż wpłacili wpisowe. Po dokonaniu formalności związanych ze startem, rozdaniu roadbooków i naklejek oraz po oplombowaniu kart przejazdu, rozpoczęła się zabawa.

Uczestnicy mieli do pokonania tor przeszkód na którym rozmieszczono pieczątki do zdobycia, a także konkurencje logiczno-sprawnościowe przeznaczone dla dzieci (łapanie konia na lasso, rzut piłeczkami w lwa czy dobranie do kłódki klucza z kilkudziesięciu możliwych).

Kierowcy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami żeby podjechać odpowiednio blisko wyznaczonych miejsc. Zarówno pieczątki jak i karty pojazdów przyczepione były na krótkich linkach. Organizatorzy nie ułatwiali zadania wieszając pieczątki w trudno dostępnych miejscach. Następną konkurencją był odcinek specjalny pokonywany na czas.

Dużym powodzeniem cieszyła się profesjonalnie przygotowana strzelnica ASG, gdzie można było sprawdzić się przy strzelaniu z różnego rodzaju broni.

Przygotowana trasa turystyczna liczyło około 60 kilometrów. Trzeba było ją pokonać według zapisków roadbuka. Dodatkowo na trasie ukryto kilkanaście obiektów z którymi powiązane były punktowane zadania do wykonania. Już samo czytanie roadbooka sprawiało niektórym problemy. Oczywiście nikt nie zabłądził, bo inne załogi ochoczo pomagały w odnalezieniu trasy.

Na torze cały czas płonęło ognisko a kuchnia polowa serwowała przepyszną grochówkę. Integracja w miłej rodzinnej atmosferze potrwała do godzin wieczornych.

O zadowoleniu uczestników świadczą wpisy na forum KMST 4X4 Radom:

O klubie

Teraz organizatorzy muszą podsumować imprezę, dokonać zakupów, które zostaną wręczone na specjalnej uroczystości w domu dziecka przy ulicy Kolberga 19.

Oprócz KMST 4X4 Radom w tegorocznej integracji udział wzięły kluby z całego kraju:

-www.wawa4x4.pl
– podlasie4x4.pl
– choinka4x4.poznan.pl
– 4×4 Wyspa Wolin
– Tur 4×4, Turek
– 4×4 Zachodniopomorskie
– Lublin 4×4
– 4×4.radom.pl
– wehikul4x4lask.pl
– MUTT Gliwice
– BIGTEAM4x4
– Team Pomorze i ICE 4X4 s.c.
– Warsztat 4×4 Koszalin
Kamido Opole